מהם פטישי מין?

סקס בתשלום
אורך: 410 מילים

מהם פטישי מין?

סקס בתשלום - מהם פטישי מין?

פטישים מיניים מתייחסים למשיכה המינית החזקה של אדם לאובייקט, חלק גוף או פעילות ספציפיים. העוררות של הפרט מופעלת לעתים קרובות על ידי המראה, הריח, הטעם או המחשבה על אובייקט, חלק או פעילות אלה. למרות שפטישים מיניים יכולים לכלול סוגים רבים של חפצים, חלקי גוף ופעילויות, הם קשורים בדרך כלל לקבוצה מסוימת של תופעות. אנשים מסוימים עשויים לפתח פטיש עבור סוג מסוים של בגדים או בד, בעוד שאחרים עשויים להיות פטיש עבור חלק גוף מסוים, כגון רגליים.

רוב הפסיכולוגים רואים פטישים כסוג של פרפיליה, או תשוקה מינית חריגה. באופן כללי, אדם חייב להיות עיסוק אובססיבי עם אובייקט, פעילות, או חלק גוף כדי להיות מאובחן עם פטיש. עם זאת, ישנם מקרים שבהם נטיותיו המיניות של אדם אינן מגיעות לרמה זו של אובססיה, ובכל זאת נופלות תחת מטריית הפטישים המיניים.

השורשים הפסיכולוגיים של פטישי המין אינם מובנים היטב; עם זאת, מומחים מסכימים בדרך כלל כי פטישים לרוב להתעורר כתוצאה של חוויית ילדות טראומטית. לדוגמה, אדם שהיה לו ניסיון מוקדם של חשיפה לחלק גוף מסוים עשוי לפתח אובססיה עם אותו חלק גוף כמו מבוגר. סוג זה של טראומה יכול לגרום לאדם ליצור קשרים רגשיים חזקים עם האובייקט או הפעילות הקשורים לטראומה, ועלול להוביל פטיש.

בנוסף לחוויות טראומטיות, פטישים מיניים עשויים להיגרם גם על ידי מצבים נפשיים כגון הפרעת גוף דיסמורפית, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, דיכאון או הפרעה דו קוטבית. אין זה נדיר שאנשים עם בעיות נפשיות אלה מפתחים צורך כפייתי לעסוק בהתנהגות או באובייקט הקשורים לפטיש שלהם.

פטישים נתפסים בדרך כלל כמשהו מוזר או חריג, ומבחינה היסטורית נתפסו כצורה של סטייה מינית. למרות זאת, פטישים מיניים נפוצים למדי והם למעשה נורמליים למדי במקרים רבים. אין זה נדיר עבור אדם לפתח פטיש מיני כי הוא משותף על ידי רבים אחרים.

בנוסף, פטישים רבים נחשבים בלתי מזיקים ואינם גורמים כל הפרעה למערכת היחסים או להתנהגויות של האדם. למעשה, אנשים רבים עוסקים בהתנהגויות פטיש או חפצים באופן פרטי ובטוח ומבוקר. לדוגמה, אנשים שיש להם פטיש כף רגל עשויים ליהנות להסתכל על תמונות של כפות רגליים, או עשויים ליהנות מקבל עיסוי ממישהו עם פטיש כף הרגל.
לחץ כאן

כאמור, פטישים יכולים להיות מרכיבים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים. לכן, חשוב לאנשים שמרגישים שיש להם פטיש להתייעץ עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש כדי לקבל אבחנה נכונה ולקבל את כל הטיפול הדרוש.

שאלות נפוצות

ש: האם פטיש מין הוא נורמלי?

ת: רוב הפטישים נחשבים נורמליים ואינם סימנים למצב נפשי. עם זאת, חשוב לפנות לעזרה מקצועית אם אתה מתקשה לשלוט במחשבות או בהתנהגויות הקשורות לפטיש שלך.

ש: עד כמה פטישים מיניים נפוצים?

ת: ההערכה היא כי כמחצית מכל האנשים יש לפחות פטיש מיני אחד. ככאלה, פטישים נפוצים למדי ואינם בהכרח סימנים למצב נפשי.

בלוג סקס Silver Lovely

סקס בתשלום

מבט לתוך הדירה הדיסקרטית: חקירת ההיסטוריה והתפיסה של הזנות סקס בתשלום - מבט לתוך הדירה הדיסקרטית: חקירת ההיסטוריה והתפיסה של הזנות

המילה "דירה דיסקרטית" מעלה מגוון דימויים במוחם של אנשים, וברוב המקרים, התמונות רחוקות מלהיות חיוביות. בעוד זנות נתפסת לעתים קרובות כמשהו לא מוסרי ומפוקפק, זהו מצג שווא של ההיסטוריה שלה ואת המציאות של תעשיית עבודת המין. בפוסט בבלוג זה, נבחן לעומק את עולמו של הדירה…

סקס בתשלום

חיפה: העיר השלישית בגודלה בישראל וביתם של אוצרות היסטוריים סקס בתשלום - חיפה: העיר השלישית בגודלה בישראל וביתם של אוצרות היסטוריים

עיר הנמל חיפה, החבויה לאורך חוף הים התיכון הציורי של ישראל, היא העיר השלישית בגודלה במדינה. מהכיפות הכחולות המדהימות שלה ועד לגנים הבהאים עוצרי הנשימה שלה, חיפה הופכת במהירות ליעד מועדף עבור תיירים מחפשי שמש ומחנכים סקרנים כאחד. למרות שהיישוב האנושי הקדום ביותר באזור מתוארך…

סקס בתשלום

מצאי לעצמך את נערת הליווי המושלמת סקס בתשלום - מצאי לעצמך את נערת הליווי המושלמת

מחפשים להפוך את הלילה הבא שלכם לחוויה בלתי נשכחת? אל תסתפקו בלילה רגיל של שתייה ושיחה. אם אתה רוצה להגביר את החום, למה לא לחקור את השירותים של נערת ליווי? בעזרת המדריך הזה, גם אתם תוכלו למצוא לעצמכם את נערת הליווי המושלמת כדי לוודא שהבילוי…