היסודות של קונדומים: להבין כיצד להגן על עצמך

סקס בתשלום
אורך: 409 מילים

היסודות של קונדומים: להבין כיצד להגן על עצמך

סקס בתשלום - היסודות של קונדומים: להבין כיצד להגן על עצמך

קונדומים הם סוג של אמצעי מניעה, שנועד להגן על אנשים מפני הריונות לא מכוונים, כמו גם התפשטות של מחלות המועברות במגע מיני (STD). למרות השכיחות שלהם, אנשים רבים אינם מבינים לחלוטין כיצד להשתמש כראוי קונדומים להגנה מקסימלית. במאמר זה נבחן מידע על סוגי קונדומים, שימוש נכון ויעילות ההגנה במניעת הריון ומחלות מין.

סוגי קונדומים
שני סוגי הקונדומים העיקריים הם קונדומים גבריים וקונדומים נשיים. קונדומים גבריים עשויים בדרך כלל מלטקס, אך קיימים חומרים חלופיים כגון פוליאוריתן, פוליאיזופרן ועור כבש. קונדומים לטקס הם הנפוצים ביותר, וגם היעילים ביותר במניעת הריון ומחלות מין. קונדומים גבריים תמיד צריך להיות משוחק עם חומר סיכה על בסיס מים כדי להפחית את הסיכון של שבירה או קרע.
kaholavan.co.il

קונדומים נשיים, המוחדרים לנרתיק, עשויים מחומר סינתטי הנקרא ניטריל. קונדום נשי גדול בהרבה מקונדום גברי ויוצר חיץ בין דופן הנרתיק לאיבר המין. קונדומים נשיים גם מפחיתים את הסיכון להריון ולמחלות מין, והם צורה יעילה של הגנה כאשר משתמשים בהם כראוי.

שימוש
כשמדובר בשימוש בקונדום, הדבר החשוב ביותר לזכור הוא כי קונדומים תמיד צריך להיות משוחק כראוי ולהשתמש עם חומר סיכה על בסיס מים. יישום נכון כולל קריאה מדוקדקת של ההוראות המודפסות על אריזת הקונדום. המשתמש צריך להיות מודע גם לתאריך התפוגה, מכיוון שקונדומים שעברו את תאריך השימוש שלהם עשויים שלא להיות יעילים.

את הקונדום הגברי יש לגלגל ישירות על פין זקוף, לסחוט את האוויר מתוך הקצה. כמו כן, חיוני לוודא כי הצד הימני של הקונדום פונה החוצה, שכן זהו הצד שמתגלגל על הפין. ברגע שהקונדום מוחל כראוי, הוא צריך להישאר במקומו במהלך קיום יחסי מין.

הקונדום הנשי מוכנס לתוך הנרתיק על ידי לחיצה על הטבעת בקצה הסגור כך שהיא יכולה להיכנס לנרתיק. הטבעת צריכה להישאר מחוץ לנרתיק לצורך שימון טבעי. לאחר ההחדרה, יש ללחוץ את הטבעת הפנימית על צוואר הרחם כדי לעזור לשמור על הקונדום במקומו במהלך קיום יחסי מין.

יעילות
קונדומים יעילים מאוד כאשר משתמשים בהם נכון, אך יעילותם תלויה במיומנות המשתמש. להגנה מקסימלית הן מפני מחלות מין והן מפני הריון, יש ללבוש את הקונדום הגברי בצורה נכונה ולהשתמש בו עם חומר סיכה על בסיס מים. יש להחדיר את הקונדום הנשי כראוי ולהישאר במקומו במהלך קיום יחסי מין.

שימוש לא נכון או לא נכון בקונדומים מפחית את יעילותם. אם קונדום נקרע או מחליק במהלך קיום יחסי מין, הסיכון להריון לא מתוכנן, כמו גם העברת מחלות מין עולה.

מסקנה
קונדומים הם כלי חשוב למניעת הריון והתפשטות מחלות המועברות במגע מיני, אך יש להשתמש בהם נכון על מנת לעבוד כראוי. הכרת סוגי הקונדומים הזמינים, אופן השימוש הנכון בהם ורמת היעילות שהם מספקים הם פיסות מידע חיוניות לכל מי שמבקש הגנה מפני הריונות לא מכוונים ומחלות מין.

בלוג סקס Silver Lovely

סקס בתשלום

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי או מלוות, היו חלק מההיסטוריה האנושית מאז ימי קדם. בעוד הרעיון של תשלום עבור החברה של אישה עשוי להיות שנוי במחלוקת בחברות מסוימות, הביקוש לשירותי ליווי ממשיך לשגשג בחלקים רבים של העולם. במאמר זה נעמיק בהיסטוריה, בחוקיות ובנקודות המבט החברתיות של נערות ליווי, תוך התמקדות בתפקידן בחברה בת זמננו. סקס בתשלום - נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי או מלוות, היו חלק מההיסטוריה האנושית מאז ימי קדם. בעוד הרעיון של תשלום עבור החברה של אישה עשוי להיות שנוי במחלוקת בחברות מסוימות, הביקוש לשירותי ליווי ממשיך לשגשג בחלקים רבים של העולם. במאמר זה נעמיק בהיסטוריה, בחוקיות ובנקודות המבט החברתיות של נערות ליווי, תוך התמקדות בתפקידן בחברה בת זמננו.

היסטוריה של נערות ליווי הנוהג להעסיק נשים כמלוות תועד עוד בתרבויות העתיקות של מסופוטמיה ויוון. בחברות אלה, לא היה זה נדיר שלגברים ממעמד חברתי גבוה הייתה הטארה, קורטיזנית משכילה ותרבותית מאוד, כבת לוויה. נשים אלה הוערכו לא רק בשל יופיין הפיזי אלא גם בשל האינטלקט,…

סקס בתשלום

לחקור את העיר התוססת והדינמית של תל אביב, ישראל סקס בתשלום - לחקור את העיר התוססת והדינמית של תל אביב, ישראל

תל אביב, ישראל היא עיר שלא דומה לשום עיר אחרת. עם שילוב של מורשת עתיקה וחדשנות מודרנית, זהו מטרופולין שוקק ותוסס שיש לו מה להציע לכולם. תל אביב, המכונה "העיר שלא ישנה לעולם", היא המרכז התרבותי, הכלכלי והטכנולוגי של ישראל. מחופיה היפים ועד חיי הלילה…

סקס בתשלום

התפקיד המתפתח של נערות ליווי: מסטיגמה למקצועיות סקס בתשלום - התפקיד המתפתח של נערות ליווי: מסטיגמה למקצועיות

כששומעים את המונח "נערות ליווי", שפע של דימויים עשויים לעלות בראש - חלקם עשויים להעלות בדמיונם את הסרט ההוליוודי הסטריאוטיפי המתאר אישה לבושה בקפידה העומדת בפינת רחוב, בעוד שאחרים עשויים לדמיין סצנה זוהרת ומפנקת יותר. עם זאת, המציאות של נערות ליווי מורכבת ורב-ממדית הרבה יותר…